Dovolte si být podnikatelkou a zároveň sice nedokonalou ale přesto šťastnou ŽENOU!

Je velice lehké sklouznout do toho mužského jangového světa. Ženete se netrpělivě za výkonem, chcete vše zvládnout sama, kladete na sebe i ostaní vysoké nároky a chcete být prostě PERFEKTNÍ a mít skvělé VÝSLEDKY. Poznáváte se? Takhle se přeci chovají muži. Jenže, co když doma nosíte kalhoty jako já a musíte mít holt ostré lokty, protože jinak by vás konkurence dávno převálcovala?

BÝT SAMA SEBOU JE NĚKDY VELKÁ DŘINA

Od mala jsem si více rozumněla s klukama. Byla jsem soutěživá, šprt, perfekcionistka a slovo „sukně“ bylo pro mě sprosté slovo. Jsem zrozená ve znamení lva a proto jsem byla předurčena k pozici, kde mohu uplatnit svou přirozenou autoritu, temperament, nezávislost, spolehlivost a možná také proto dnes podnikám.

2

Mám, co jsem vždy chtěla, ale jsem ve skutečnosti šťastná? Odpověď zní NE, ale nějaký ten pátek už pracuju na nápravě.

To nejlepší, co jsem pro sebe kdy mohla udělat, bylo zastavit se, ohlédnout se a přiznat si, že už mě unavuje, jak mi všichni poklepávají po rameni a říkají mi jak vše zvládám. Ale za jakou cenu? Že jsem pořád v práci, bydlím s mámou, děti si z nás dělají „dobrý den“ a vše, co by mi vykouzlilo radost na duši jsem odsunula do pozadí? 🙁

TA NEJČISTŠÍ FORMA ŠÍLENSTVÍ JE NECHAT VŠECHNO PŘI STARÉM A MYSLET SI, ŽE SE NĚCO ZMĚNÍ – ALBERT EINSTEIN

Navenek usměvavá a pozitivní, uvnitř zavalena starostmi a bez energie. Je lehké lhát svému okolí, ale sama sobě? To jde opravdu těžko. Všichni si někdy potřebují „dobýt baterky“ a tak si i já před dvěma lety přiznala, že je na čase BÝT ŠŤASTNÁ, začít u sebe, změnit svůj postoj, otevřít se a nechat si pomoci.

Samozřejmě, každá změna vyžaduje vaše rozhodnutí a překonání zaběhnutých kolejí.

Nehledejte ale důvody, proč něco nejde, ale možnosti, jak by to udělat šlo. 

Tohle pravidlo funguje stejně dobře v podnikání, ale i v reálném životě. Je to přeci váš život. Také jsem měla na začátku špatný pocit, z toho, že já půjdu cvičit a moje mamka bude hlídat „moje zlatíčka“ nebo, že se vydám na masáž, večeři nebo, že konečně po patnácti letech zase propadnu milovaným koním.

 1

Dnes už si na sebe čas udělám, kdykoli to potřebuju. Sice můj osobní život pokulhává, kluci zlobí stále stejně, ne-li víc a jsem „sama“. Cítím však obrovskou podporu ve svojí rodině, přátelích a žen z velkým Ž, které jsem potkala v kurzu Podnikání z pláže.

SNAŽÍM SE BÝT ZASE ŽENOU

Tyhle ženy mě ovlivňují a  pomáhají mi vždy, když je potřeba, a já si jejich společnost, ikdyž jen tu virtuální velice užívám.

Děkuji Martině Koláčkové (www.martinakolackova.cz), která je nejen skvělou personalistkou, ale i designerkou a dala s Erikou Čákorovou – machrem na WORD (www.erikacakorova.cz) do kupy můj Ebook – 5 základních principů k úspěšnému startu vašeho podnikání.

Děkuji Lídě Spáčilové (www.homeoporadna.eu) za homeopatické konzultace ve dne v noci, Míše Holinské (www.michaelaholinska.cz), díky jejímž Bachovým esencím se prokapávám úspěšně do pohody nebo Jarce Vyklické (www.zatracenedobrerady.cz), díky které můžete mít své finance pod kontrolou i vy.

Nikdy jsem si nemyslela, že lze najít spřízněné duše na internetu, ale jsem vděčná, že slovo NIKDY přestávám používat a nechám se vést životem a očekávám jen to nejlepší a nejprospěšnější pro MĚ SAMOTNOU. Nic není náhoda 😀 Ne nadarmo se říká, že tam kam soustředíte svou pozornost, tam to roste.

MAGICKY ŽENSKÁ

SÁM SOBĚ

Nakonec bych se s vámi chtěla podělit o radost, energii a moudra, které čerpám z právě rozečtené knihy MAGICKY ŽENSKÁ, jejíž autorkou je Michala Měřínská. Míša provází ženy světem vědomé ženské krásy a ukazuje jim, jak spojit vnější krásu s vnitřní krásou jejich ženské duše.

Nejdříve jsem nevěděla, co mám od knihy očekávat. Míša je vizážistka a stylistka, takže mě napadla péče o to naše lidské pozlátko, ale velice jsem se mýlila. 🙂

Míša v knize sdílí svou cestu za krásou a vyvrací zaběhlé mýty o malichernosti a naopak nabádá ženy, aby se při každém pohledu do zrcadla pochválily a usmály se na sebe. Zkusila jsem to a musím říct, že den je hned hezčí. Věřím, že kniha ke mně nepřišla náhodou. Má mi pomoci na mé cestě za spokojenějším jingovým životem a za to Míše DĚKUJI.

SNAD KAŽDÁ ŽENA O SOBĚ POCHYBUJE

Také mám velký zadek, celulitidu, křivé zuby, vlasy se mi točí přesně tak, jak nechci a pokud jsem ve stresu, má kůže mi to dává jasně najevo. Ale dělá mi tak vlastně službu, abych si uvědomila, že mám zvolnit a jít do sebe. Dnes už si ze svých nedostatků moc vrásky nedělám. Jsem jaká jsem, ale jak radí Míša v knize, snažím se vyzdvihnout své přednosti a užívat si života.

Kniha mě hladí po duši a září na mě neskutečnou pravdivostí a touhou autorky pomoci ženám, aby se cítily skvěle samy se sebou, ve svém těle, tady a teď.

Míšina kniha MAGICKÁ ŽENSKÁ  i ona samotná mě inspirovala k napsání tohoto článku, tak snad se vám líbil?

Čeká nás další horký den babího léta, tak jsem do práce vyrazila v pro mne nezvyklém outfitu. V dlouhé růžové sukni s krajkou a v jednoduchém černém triku bez rukávů a ohlasy? Zatím jen pozitivní…..

Buďte samy sebou a netrapte se nedokonalostmi 🙂

Mějte prima slunečný den

 

Nikola

Uložit

Uložit

Pomáhám lidem objevit jejich podnikatelský potenciál. Předávám jim své zkušenosti z praxe a učím je, jak je co nejefektivněji využít pro své podnikání. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře