Můj příběh

Pomáhám lidem objevit jejich podnikatelský potenciál. Předávám jim své zkušenosti z praxe a učím je, jak je co nejefektivněji využít pro své podnikání.

ZNÁTE TEN POCIT, KDY NEMUSÍTE RÁNO VSTÁVAT DO PRÁCE?

V klidu se nasnídáte, začtete se do knihy, která vás nedávno oslovila a nabije vás hned po ránu pozitivní energií. Protáhnete si své tělo při cvičení, které je vám příjemné a to vše z pohodlí teplého domova. Už přes 11 let znám ten pocit svobody a jsem pánem svého času za což velice děkuji svému příteli a učiteli, který mi tuto cestu ukázal.

ALE VŽDYCKY TO TAK NEBYLO!

Podnikání mě vždycky lákalo, ikdyž pocházím z rodiny, kde mi již od mala vštěpovali do hlavy 

“ Dobře se uč, abys jednou našla dobře placenou práci “

A tak jsem se učila, prospívala s vyznamenáním a ve svých dětských snech se viděla v roli svojí mamky, která odešla pracovat do Německa jako cukrářka, když mi bylo 12 let s vidinou, že dřív splatí dům, který si s tátou vysnili a postavili. Dříve jsme totiž bydleli ve dvou místnostech ve starém domě mojí babičky, takže jsme si jako čtyřčlenná rodina doslova skákali po hlavě.

Mamka v té době měla sice plat 3x vyšší než kdyby zůstala tady v Čechách a my jsme tak měli pěkné kapesné, mohli jsme si koupit jeansy v Tuzexu a Adidasky, ale tahle hodnota byla draze vykoupena tím, že nebyla každý den doma, když jsme jí s o čtyři roky mladším  bráchou Davidem nejvíce potřebovali.

DOSPĚT JSEM MUSELA VELICE RYCHLE

Psal se rok 1991 a na má bedra padla úloha ženy v domácnosti. Spolužáci po škole hodili tašku do rohu a běželi ven za zábavou a já místo toho, běžela na nákup, musela uvařit podle kuchařky a uklidit. S tátou bylo pro nás největší výzvou praní. Měli jsme výřivou pračku Romo, která v jedné části prala a v druhé ždímala. Dodnes ráda vzpomínám na to, jak jsme dobarvovali ponožky a nebo seděli na pračce a tak ji vystřeďovali, aby  “ mrška “ ždímala.

Hodně jsme si pomáhali, ale co na plat ta mamka nám všem hrozně chyběla a ten strach, co jsme měli pokaždé, když byla na cestě domů a bylo špatné počasí. Na to raději nevzpomínám.

Po pěti letech byla velká část domu zaplacena a moje máma “ hrdinka “ byla na dně svých sil. Měla za sebou tisíce najetých kilometrů s naší červenou škodověnkou 120L, dřela od rána do večera, přespávala v jedné zmrzlé místnosti, vyměňovala svůj čas bez nás za peníze a měla tak narušenou psychiku, že musela ač nechtěla skončit.

Bylo mi jí hrozně líto. Za těch pět let strašně zestárla a měla jizvy na duši hlubší než ty na obličeji po prodělané autonehodě.

Už v té době jsem věděla, že takhle dopadnou nechci.

Celý život miluji zvířata a mým snem bylo stát se veterinářkou, jenže člověk míní a život mění. Již od mala jsem trpěla ekzémem a tak dělat toto povolání mi doktorka razantně zamítla. Proto když jsme se rozhodovali kam půjdu po základce, poslechla jsem rodiče a šla na hotelovou školu, která v té době měla ještě jméno a kvalitu.

ŠKOLA - ZÁKLAD ŽIVOTA?

Vždyť žijeme poblíž lázeňského města. Servírky a recepční tu vždycky najdou jisté zaměstnání “  to byla fakta, která mě přiměla vybrat si školu, kterou jsem sice zvládla levou zadní a po pěti letech v roce 1999 odmaturovala s krásným prospěchem, ale v tomto oboru se mi moc pracovat nechtělo.

Přijímačky na vysokou mi nevyšly, proto po škole následovala nabídka, která se neodmítá a to od mé tety Jany, která si pronajala restauraci Koliba v Mariánských Lázních. Už při škole jsem u ní vykonávala praxi a přivydělávala si o prázdninách. Další výzvou o které jsem uvažovala byla au pair v Anglii.

PRVNÍ PRÁCE, ANEB ZAČÁTEK KRYSÍHO ZÁVODU

Našel  se ale důvod nemít ambice au pair a byl to blesk z čistého nebe jménem Roman, který mne zasáhl a po dobu dalších pěti let způsobil, že jsem se cítila jako na houpačce. Byl o rok starší a pracoval jako pojišťovací agent – tedy jeho devízou byl čas, který si mohl sám zorganizovat. To mne velice imponovalo, protože já prostě chodila do práce na dlouhý a krátký týden od nevidim do nevidim a on měl relativně dost času.

Má vytíženost se po čase stala překážkou a tak jsem po 3 letech poslušně dala výpověď a našla si práci prodavačky. Stal se ze mě Al Bunda na plný úvazek - začala jsem prodávat boty, což mne tedy už vůbec nenapňovalo. Jenže to jsem ještě nevěděla , že v této práci v budoucnu poznám svého osudového muže. Ale nepředbíhejme.

Jednoho zimního dne mě na nádraží náhodou oslovil cizí starší muž v dlouhém kabátu, přisedl si ke mně, zeptal se mě jak se mám a pochválil mi moje modrý oči. Jsem introvert a proto jsem se zprvu sama sebe ptala “ Co ten páprda ode mě vlastně chce? “ On byl na rozdíl ode mě extrovert, takže si většinu rozhovoru vystačil sám. Ani nevím proč jsem mu to tenkrát slíbila a jela na vánoční seminář firmy Amway do Prahy.

Po návratu se ale začaly dít věci. V mých rukou se ocitla kniha od Roberta Kiyosakiho – Bohatý táta, chudý táta, která mne ovlivňuje celý můj život. Začala jsem se věnovat osobnímu rozvoji a chtěla jsem se realizovat v Amway a tak se propast mezi námi, kterou vykopala Romanova žárlivost ještě prohloubila. Scházeli jsme se a rozcházeli. Nemohli jsme být ani spolu ani bez sebe, což na jaře v roce 2004 logicky vyústilo v rozchod.

JEDNO ROZHODNUTÍ MI ZMĚNILO CELÝ ŽIVOT :-)

Rozchod byl velice bolestivý pro obě strany, ikdyž mé srdce v té době hořelo už pro novou lásku jménem Elvis. Ano čtete dobře. Do té doby jsem znala jen Presleyho a Elvise kozla od známých mé kamarádky. Mé srdce volalo ANO, můj rozum zase NE – je to cizinec a o 11 let starší, který zrovna odešel od své manželky, která ho vyhodila.

Potkat Elvise a poslechnout srdce bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem pro sebe mohla udělat. V té době jsem ještě nevěděla, že zákony vesmíru fungují . Na co myslíte, si do života opravdu přitáhnete. Proto si dejte pozor! Co to vlastně je? Na co myslíte? Všechno je možné.

V “ botárně “ jsem dala výpověď a začala se učit od člověka, podnikatele, který do Čech přišel v roce 1996 bez znalosti jazyka a zkušeností s podnikáním. Vypracoval se k vlastním obchodům se zlatem a nemovitostem, které pronajímal.

Ovšem úplnou novinkou pro nás oba bylo rozhodnutí začít podnikat se značkovými koženými kabelkami.  Náš pronajatý obchod v Karlových Varech na kolonádě se opravoval, tak jsme měli 2 měsíce na to, rozmyslet si, jestli jsme se nezbláznili a začnem podnikat v oboru, kterému ani jeden z nás nerozumí.

Začátky byly opravdu těžké. Kladli jsme si otázky typu.

 • Založíme společnost s ručením omezeným a nebo jen živnost?
 • Kde seženeme zboží?
 • Jaký vybereme nábytek, skladový program, techniku, zabezpečení, kamerový systém, obalový materiál?
 • Kde seženeme spolehlivé prodavačky ?
 • Jaké povinnosti nás vůči úřadům čekají?
 • Zvládneme kontroly úřadů a ČOI?
 • Jakou agendu bude nutné vést kvůli požární ochraně a k zabezpečení práce zaměstnanců?
 • U které společnosti pojistit zboží a pronajatý prostor?
 • Jaké účetnictví bude nutné vést?
 • Jaké obraty budeme muset dělat?
 • A hlavně jakou marži na zboží dát, aby se nám to vše vyplatilo?

Zní vám to jako kdyby se ptal laik? Experta by určitě zajímalo. Mám svou vizi? Kde budu za 5 nebo 10 let? Jaký je můj podnikatelský záměr? Jakou povedu cenovou politiku? Kdo je mým cílovým zákazníkem? Jakou finanční částku budu potřebovat na rozjezd a jaká bude její návratnost? Mám zpracovanou důkladnou analýzu trhu? A další.

Dnes už tyto otázky ,, JAKO LAIK ,, neřeším, protože už znám své KNOW - HOW. Dlouhodobě spolupracuji se spolehlivými dodavateli, jezdím a objednávám zboží na veletrhu v Miláně a Offenbachu. Loni jsem přestala ignorovat internet a spustila eshop www.FuturaKabelky.cz , který mi vydělává slušné peníze. Není dokonalý. Přesto jsem ráda, že jsem udělala tento první krok do neznáma  a mám, co zlepšovat.

POMÁHAT SE DÁ RŮZNÝMI ZPŮSOBY

Vždycky jsem ráda pomáhala lidem a tak jsem se rozhodla předávat “ LIDSKY “ své zkušenosti z podnikání v kamenné prodejně dalším lidem, abych jim usnadnila start v této oblasti – ve světě neomezených možností, svobody a splněných snů.

Nemusíte se trápit a klást si otázky jako jsem si kladla já před 12 lety. Jsem autorkou eBooku 5 základních principů k úspěšnému startu vašeho podnikání. Stáhnout si ho můžete ZDARMA a věřím, že v něm naleznete hodnotné informace např. 

 • Jak zažádat o živnostenský list?
 • Jak si stanovit správnou cenu za svůj produkt nebo službu?
 • Jaký obrat musíte dělat, aby jste se mohli těšit na zisk?
 • Kdo je váš zákazník a jakou strategii použijete pro svůj prodej?

V současné době pracuji na eBooku - JAK ZAČÍT PODNIKAT V KAMENNÉ PRODEJNĚ A NEZKRACHOVAT HNED PRVNÍ ROK.  O jeho dokončení vás budu informovat na facebookové funpage SÁM SOBĚ ŠÉFEM nebo prostřednictvím emailu.

Začala jsem podnikat bez zkušenností formou pokus omyl.  Byla jsem nucena zaplatit spoustu pokut, protože neznalost zákona vás neomlouvá, ale stálo a stojí to za to.

Stále se učím od úspěšných lidí a pracuji na sobě. Přežila jsem různé pády, protože úspěch sám o sobě nepřijde přes noc, přesto si vy svou cestu můžete zkrátit. Já ji Za Vás vyšlapala, tak se ode mne nechte vést a jděte do AKCE.

 

“ Ten, kdo opravdu ví, co v životě chce, již ušel kus cesty směrem k naplnění. “ - Napoleon Hill

Nikola Džuganová